GRÓDEK – Wiejski Dom Kultury

Z domem ludowym, bo tak nazywany jest potocznie, było trochę tak jak w legendzie o dwóch braciach, rywalizujących w Krakowie, który z nich postawi wyższą wieżę kościoła Mariackiego. Tyle, że w Gródku nie chodziło o kościół, lecz o remizę i dom ludowy. Górna część wsi zobowiązała się wystawić siedzibę strażakom, a dolna – przybytek kultury. I rozpoczął się wyścig. Rezultat był taki, że kiedy dom ludowy ukończono w 1985 r., to remizę tylko częściowo…

W WDK, będącym obecnie filią Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie, kolejno pracowali Jadwiga Obrzut, Andrzej Koszyk i Józefa Krok. Organizowali zajęcia i życie kulturalne wsi, przede wszystkim dla młodzieży.

Mieści się tu także biblioteka. Powstała w 1961 r. i nosiła różne nazwy: Gromadzka Biblioteka Publiczna, od 1975 r. – filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Ropie, później filia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Grybów, od 1991 r. – Wiejska Biblioteka Publiczna, a od 2001 r. – filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Grybowie z siedzibą w Stróżach.

Dom Ludowy wynajmowany jest także na wesela i inne imprezy. Do dyspozycji weselników i innych imprezowiczów jest kuchnia z piecem chlebowym i innymi urządzeniami do gotowania na większą skalę.